Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty to przewlekła choroba zapalna skóry o podłożu łojotokowym i rumieniowym. Wśród głównych objawów wymienia się napadowe czerwienienie, utrwalony rumień oraz wykwity zapalne: krosty, grudki i guzki.

TRĄDZIK RÓŻOWATY – JAKIE SĄ OBJAWY?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba zapalna skóry o podłożu łojotokowym i rumieniowym. Wśród głównych objawów wymienia się napadowe czerwienienie, utrwalony rumień oraz wykwity zapalne: krosty, grudki i guzki. Osobom z trądzikiem różowatym często dokuczają również: suchość skóry, świąd, pieczenie. Charakterystycznymi zmianami są teleangiektazje, czyli utrwalone, poszerzone naczynia krwionośne, uwidocznione na powierzchni skóry. Terapia trądziku różowatego wymaga codziennej pielęgnacji bogatej w substancje o działaniu łagodzącym, kojącym, przeciwzapalnym, ochronnym, ale także zapewniające odpowiednie nawilżenie i regenerację skóry wrażliwej i naczyniowej.

OCZYSZCZENIE TO PODSTAWA

Cera z objawami trądziku różowatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest dokładne i delikatne oczyszczanie skóry. Demakijaż i mycie nie powinny uszkadzać naturalnej warstwy ochronnej skóry, przyczyniać się do podrażnienia i zaczerwienienia delikatnych obszarów cery. Pierwszy krok pielęgnacji powinien bazować na środkach delikatnie oczyszczających, wzbogaconych o składniki redukujące rumień, o właściwościach przeciwzapalnych. Idealnie sprawdzą się kwasy: azelainowy i laktobionowy, niezwykle cenione z uwagi na działanie regulujące pracę gruczołów łojowych, ochronne, nawilżające i redukujące zmiany zapalne na skórze.

PRZYWRÓCENIE ODPOWIEDNIEGO pH SKÓRZE

Tonizacja skóry z trądzikiem różowatym to niezbędny krok pielęgnacji domowej. Warto korzystać z substancji, które będą dodatkowo uszczelniać naczynia krwionośne, działać przeciwbakteryjnie i w łagodny sposób wpływać na gruczoły łojowe, odpowiedzialne za wzmożone wydzielanie sebum. Nie należy używać toników bazujących w swoim składzie na alkoholu, silnie wysuszającym skórę i powodującym jej podrażnienie. Składniki skutecznie wzmacniające naczynia krwionośne to ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego, ekstrakt z cytryny, arniki i kasztanowca.

KREM ODPOWIEDNI DLA OSÓB Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM

Krem dla cery z objawami trądziku różowatego powinien zapobiegać błyszczeniu się skóry, tworzeniu zaskórników i zmian zapalnych. Dobry krem będzie zawierał składniki chroniące skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników – a więc wykazywał działanie antyoksydacyjne. Istotne jest przeciwdziałanie szkodliwym skutkom promieniowania UV, które może osłabiać struktury skóry odpowiedzialne między innymi za młody wygląd, ale także wpływać na uwidacznianie się zmian naczyniowych.

SKŁADNIKI DLA CERY Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM

OLEJ Z OWOCÓW DZIKIEJ RÓŻY – chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, działa wzmacniająco na ściany naczyń krwionośnych, a także wyrównuje koloryt.

NIACYNAMID – zapobiega nadprodukcji sebum przez gruczoły łojowe, redukuje przebarwienia i krosty i grudki. Działa ochronnie na barierę naskórkową, znany również ze względu na właściwości przeciwzmarszczkowe.

KWAS LAKTOBIONOWY – ceniony polihydroksykwas, który w łagodny sposób złuszcza zewnętrzne warstwy naskórka, działa ochronnie i nawilżająco.

KWAS AZELAINOWY – wykazuje silne działanie przeciwzapalne, a jednocześnie jest odpowiedni dla skór naczyniowych. Reguluje wydzielanie sebum i działa przeciwbakteryjnie. Idealnie sprawdza się w przypadku cer z objawami trądziku różowatego.

Więcej informacji na stronie SOLVERX ROSACEA + forte